SESLENİŞ | Gaziantep Şehitkâmil MÖP

Çöpünüzü MÖP’ünüzü ayırın..

 

Dünyamız var oluşundan beri, hep aynı düzende ve bu düzenin şaşmaz dengesiyle dönmektedir. Her canlı, her varlık, her madde mutlaka dünya yüzeyinde var oluşunu sürdürmekte, Bu süreci tamamlamakta ve yine tabiat ananın kucağına dönmek zorundadır. Bu ilahi düzen içerisinde biz insanlar bu gerçeği göz ardı ettik. Artık sadece çevremizdeki diğer canlılara değil , git gide üzerinde yaşadığımız dünyamıza dolayısı ile yine kendimize zarar vermeye başladık.

Karamsar bir tablo çizmiş gibi görünsekte , işin özünde biraz daha dikkatli , bilinçli ve sağ duyulu olup ; Bireysel olarak bilinçlenip, kitlesel olarak hareket etmekle başarılı bir geleceğe hazırlanabiliriz.

Şehitkâmil Belediyesi yaptığı hizmetleriyle ilçemize ve hizmet anlayışına renk katarak, İlçemizi geleceğe hazırlıyor. Bu renklerin belki en önemlisi ; Belkide en güzel rengi çevreyle ilgili yaptığımız çalışmalardan oluşmaktadır. Biz buna “Bi” “Dünya Yeşil” diyerek , projenin kapsamını her geçen gün genişlettik. Buna bağlı olarak , yeni bir farklılık projesi olan “Katı Atık Toplama ve Araştırma” projesi ( MÖP ) ile geleceğe umutla bakıyoruz.

Projemizin amacı; Bizlerin çöp diyerek nitelendirdiğimiz atıklarımızın , ayrıştırılarak gerçek çöpü ayırmak. Geride ekonomik değeri olan , canlılara ve doğaya zarar vermeyecek Möplerin toplanması ve değerlendirilmesine yönelik olan proje için , 5 bin m²′lik alanda kurulu tesisimizde MÖP’ler değer kazanmaya başlıyor.

M.Rıdvan FADILOĞLU
Şehitkamil Belediye Başkanı